Ozdoby świąteczne - wyklejany zajączek

Czas świąt inspiruje każdego. My zaczeliśmy już dziś od wyklejanki zajączka. Dużo czasu nam zajęło nim zrobiliśmy naszego zajączka.
Wyklejanki mają to do siebie, że rozwijają manualnie. Dziecko tworzy przestrzennie i zaczyna inaczej spoglądać na świat. Zabawę dla dziecka z wyklejaniem zajączka można poprzedzić czytaniem książeczek z wierszykami dla dzieci.

Wiek dziecka : od 3 lat (należy jednak pamiętać, że małe dziecko nie potrafi na długo skupić uwagi na jednej czynności)

Materiały do zabawy:  karton sztywny, klej, bibuła - różne kolory lub serwetki (nasza praca jest z serwetek, gdyż ze względu na pogodę nie chciało się nam iść specjalnie do sklepu).

Przebieg zabawy: przed rozpoczęciem zabawy w wyklejanie zajączka (lub innego świątecznego symbolu) dobrze jest zrobić wprowadzenie. Dzieci, szczególnie te najmłodsze z przyjemnością słuchają naszych opowieści, czytanych wierszyków.
Kolejny etap, narysowanie zajączka, który będzie wyklejany. Do wyklejania posłużą kuleczki z bibuły, ich wykonanie jest proste lecz pracochłonne, więc jeśli dzieci się poddadzą mamy co robić ;) Tak przygotowane kulki przyklejamy do szablonu.


1 komentarz:

  1. piekna praca.Czesto wykorzystuja ta metode do wykonania pracy .Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń