Malowanie sznurkiem, włóczką

Dzieci w każdym wieku lubią zabawy, gdzie można się ubrudzić. Dając swobodę pracy na zajęciach można spodziewać się, że dzieci z większym zaangażowaniem przystąpią do zadanego im tematu.
 Zabawa w malowanie sznurkiem, włóczką jest bardzo prosta a przy tym jak wymowna i twórcza. Dzieci rozwijają się manualnie, przełamują swoje bariery.

Materiały: pięć podstawowych kolorów farb, sznurki, włóczki o różnej grubości i fakturze, karton A4, podstawki na farby.

Wiek dziecka: od 3 lat

Przebieg:
Przed przystąpieniem do malowania dobrze jest dziecku wytłumaczyć na czym zabawa polega. Dopiero później dajemy uczestnikom zajęć pojemniki, talerzyki na farby, prosząc o wyciśnięcie. Im dziecko więcej pomaga w przygotowaniach tym lepiej.
 Jeśli pracujemy z małym dzieckiem dobrze jest mieć pocięte sznurki, które zostają umoczone w farbie, nadmiar ściągamy od góry palcem.
Zadanie polega na tym, że na połowie kartonu układa się dowolną kompozycję z namoczonych w farbie sznurków, pamiętając o pozostawieniu końca do wyciągnięcia.
Gdy mamy już wszystko ułożone dociskamy drugą połowę kartki i wyciągamy sznurki.
Dziecko może dodatkowo przyjrzeć  się powstałej pracy i zastanowić się co to jej przypomina. Jeśli zrodzi się jakiś pomysł wówczas prosimy o dorysowanie brakujących elementów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz